Poslanec Marian Jurečka na inauguraci prezidenta republiky


09.03.2018

Hospodářské noviny 9.3.2018: Poslanec Marian Jurečka stejně jako někteří kolegové poslanci opustil při projevu prezidenta ČR Vladislavský sál.

Marian Jurečka to na svém Twitterovém účtu komentoval slovy "Odešel jsem tak jako někteří jiní poslanci a senátoři ze sálu. Ústavní část schůze byla naplněna, s útokem na média a svobodu slova nesouhlasím! Bohužel pan prezident nepřekvapil."

Dle hospodářských novin sál opustila nejprve poslankyně a bývalá šéfka sněmovny Miroslava Němcová, poté i přítomní zákonodárci TOP 09 a poslanci Marian Jurečka, Marek Výborný a senátor Václav Chaloupek. Předčasným odchodem se politici ohradili vůči slovům Miloše Zemana proti vydavatelství Economia (vlastník Hospodářských novin, Aktuálně.cz a Respektu, pozn. red.) a České televizi. Veřejnoprávní ČT podle Zemana před volbami stranila TOP 09, novináři Economie zase prý hledají místo pravdy senzace.

Chvíli poté se z předsálí ozvala píseň Modlitba pro Martu. "Nebudu svědkem toho, když prezident přísahal, že bude spojovat národ, a v další větě tuto přísahu poruší," řekla novinářům čekajícím na Hradčanském náměstí Němcová, zatímco v pozadí stále ještě zněl Zemanův projev z velkoplošné obrazovky. "Místo projevu prezidenta republiky jsme slyšeli pomstychtivé vylévání žluči na novináře, kteří nejsou servilní," dodal šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přítomný premiér v demisi Andrej Babiš sice za Zemanovým projevem nevidí útok na svobodu slova, ale projev ho prý také zklamal. "Samozřejmě je to nešťastné, mě to mrzí, co k tomu víc říct," sdělil.

Celé vyjádření poslance Jurečky lze zhlédnout na facebooku na této adrese. 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL