Moravský večírek 2017


26.09.2017

   Včera se v olomouckém U-klubu uskutečnil čtvrtý ročník dnes již tradiční akce s názvem Moravský večírek. O velmi kvalitní atmosféru se starala kapela Noise Reduction Quintet, hrající převážně rock a pop, která se v průběhu večera střídala s věhlasně známou cimbálovou kapelou Grajcar, která v závěru večera překvapila folklórními interpretacemi známých autorů jako třeba Queen či Metallica. Na své si tak přišli skutečně všichni účastníci akce, nehledě na věk či hudební vkus. 

Na akci samotnou, se dostavilo více než 200 účastníků z Olomouce a okolí, kteří kromě kvalitního občerstvení a muziky rádi využili možnosti se mnou prohodit kus řeči.

Občerstvení bylo zajištěno regionálními prodejci a výrobci, čímž byla možnost zpropagovat regionální potraviny a zároveň byla zajištěna vysoká kvalita a čerstvost, což účastníci velice uvítali. Samozřejmostí byl pestrý výběr z kvalitních moravských vín. 

Akce se jako každý rok obešla bez jakýchkoliv incidentů či problémů, za což bych chtěl velice poděkovat všem organizátorům. Díky tomu jsem velmi potěšen, že jsem mohl nad akcí převzít záštitu a tím podpořit kulturní dědictví moravského venkova a jeho specifického stylu života. 

Marian Jurečka

ministr zemědělství

 


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL