Schválená koaliční smlouva a jednání o třetím ministerstvu pro KDU-ČSL


16.12.2013

Celostátní konference KDU-ČSL na zasedání v neděli 15.12. většinou hlasů schválila znění vládní koaliční smlouvy a vyjádřila vyjednávacímu týmu podporu v dalším jednání. Zástupcům KDU-ČSL se podařilo do smlouvy prosadit většinu programových priorit.

Celostátní výbor uložil vyjednávacímu týmu získat pro KDU-ČSL resort ministra zemědělství. Na tento post přicházejí v úvahu jak předseda strany Pavel Bělobrádek, první místopředseda Marian Jurečka, tak i senátor Petr Šilar.


Marian Jurečka v rozhovoru pro Právo na otázku, zda by se ucházel o post ministra zemědělství, řekl: "Mám k němu asi nejblíž. Vyrůstal jsem na soukromé zemědělské usedlosti svých rodičů, moji předci byli rolníci v oblasti Hané a sám mám 11 let zemědělskou usedlost a hospodařím. Vystudoval jsem obor rostlinného lékařství a pracoval jsem ve dvou firmách na střední manažerské pozici. Zkušenosti mám tedy nejen z pohledu farmáře, ale i člověka, který se baví s majiteli zemědělskcýh podniků."


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL