Marian Jurečka: Splnili jsme další slib. Dnes jsme prosadili snížení daní pracujícím rodičům


23.09.2015

Tisková zpráva - Další významný bod svého volebního programu byl úspěšně splněn. V rámci své prorodinné politiky KDU-ČSL prosadila snížení daní pracujícím rodičům.

„Před volbami v roce 2013 KDU-ČSL občanům slíbila, že nevstoupíme do žádné vlády, která nepřijme jako jeden ze svých hlavních úkolů snížení daní pracujícím rodičům. Dnes jsme tento slib splnili,“ řekl Marian Jurečka, 1. místopředseda strany.

KDU-ČSL prosadila daňové změny, které přinesou zvýšení slev na děti, díky čemuž zůstane v peněženkách pracujících rodičů více peněz.

Opatření se týká vyšší daňové slevy na druhé a další dítě. V roce 2016 vzroste daňová sleva na na druhé dítě o 300 Kč měsíčně (tzn. o 3600 Kč ročně) a na třetí a každé další dítě o 600 Kč měsíčně (tj. o 7 200 Kč ročně).

Daňové zvýhodnění na druhé dítě tak bude 17 004 Kč ročně (ze stávajících 15 804 Kč) a na třetí a každé další dítě 20 604 Kč ročně (ze stávajících 17 004 Kč).

Například rodina se dvěma dětmi si tak polepší o 3600 korun ročně, rodině se třemi dětmi zůstane ročně v peněžence nově 10 800 Kč navíc.

Petra Hrušová

tisková mluvčí KDU-ČSL


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL