Ministr Jurečka se vzdal mandátu člena zastupitelstva Olomouckého kraje


20.04.2015

Tisková zpráva, 20. 4. 2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka se vzdal mandátu krajského zastupitele v Olomouckém kraji, který zastával od podzimu 2012.

V krajském zastupitelstvu místo něj usedne Jiří Roubík, který je náhradníkem na kandidátce Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty. Tuto koalici tvoří KDU-ČSL, Strana zelených a nezávislé osobnosti především z řad komunálních politiků.

„Práci, kterou vykonávám, se vždy snažím dělat na sto procent. To je také důvodem mého rozhodnutí rezignovat na post krajského zastupitele. Z časových důvodů nelze skloubit činnost v zastupitelstvu kraje s prací poslance a ministra. Neznamená to však, že bych pro Olomoucký kraj přestal pracovat. Ve své funkci ministra se snažím mému regionu pomáhat například s protipovodňovými opatřeními,“ uvedl Marian Jurečka.


Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL