Aktuality

KDU-ČSL: Celostátní konference podporuje dlouhodobou spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí

Celostátní konference KDU-ČSL se na svém sobotním jednání usnesla na podpoře dlouhodobé spolupráce s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Ministr Jurečka jedná v Turecku o podpoře vzájemného obchodu či vývozu českého skotu a genetického materiálu

Ministr zemědělství Marian Jurečka v Ankaře zahájil Česko-turecké podnikatelské fórum. V rámci dvoudenní podnikatelské mise má na programu i jednání se svým tureckým protějškem Farukem Çelikem.

KDU-ČSL: Dluhy se mají splácet, poctivým dlužníkům s řešením jejich situace pomožme

KDU-ČSL si uvědomuje nutnost zpřehlednit situaci nadměrně zadlužených osob, kteří tak směřují do dlouhodobé pasti, a umožnit jim plnit své závazky.

Hostem Press klubu Frekvence 1

Na Frekvenci 1 jsem mluvil například o zákazu kouření, o vinařském zákoně, o ptačí chřipce, ale i na další témata. Odkaz k poslechu najdete v článku.

Marian Jurečka: Podporujeme všechny děti pracujících rodičů, zvýšení přídavků je populistický krok

KDU-ČSL dlouhodobě podporuje všechny děti pracujících rodičů s cílem, aby pracující rodiče měli takový příjem a takové daňové a sociální odvody, aby nemuseli žádat o žádné dávky.

Ministr Jurečka na IGW v Berlíně: Pro pomoc s uplatněním českých společností na zahraničních trzích využíváme řadu proexportních nástrojů

Odborníkům, obchodníkům i běžným návštěvníkům je určen mezinárodní veletrh potravinářství, zemědělství a zahradnictví Internationale Grüne Woche, který se ode dneška do 29. ledna koná v Berlíně.

Budvar do Afriky, Lesy ČR do Evropy. Ministr chystá zahraniční expanzi

Ministr zemědělství Marian Jurečka chce, aby Budějovický Budvar a Lesy České republiky expandovaly na zahraniční trhy. U Lesů ČR má jít o nákup pozemků v Evropě, u Budvaru dokonce uvažuje o novém pivovaru v Asii...

Marian Jurečka: Přebytek rozpočtu tady fyzicky žádný není. Ministr financí neřekl klíčovou informaci

„Přebytek tady fyzicky žádný není,“ upozorňuje v rozhovoru Jurečka s tím, že ministr financí v průběhu minulého roku, když zveřejňoval výsledky přebytku státního rozpočtu, zapomněl říci jednu klíčovou...

Ptačí chřipka: Rozhovor pro Radio Impuls s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou

Ptačí chřipka se po deseti letech vrátila i do České republiky. Jediná obrana preventivní vybíjení všeho ptactva v ohniskách výskytu. Jak budou chovatelé odškodněni?

Zveme vás na Lidový bál ve stylu Argentinská fiesta do Olomouce

Dovoluji si vás pozvat na tradiční Lidový bál do Olomouce. Letos se ples ponese ve stylu Agrentinské fiesty. Ples se uskuteční v sobotu 18. února 2017 v sále Výstaviště Flora v Olomouci.

Úvodní slovo Mariana Jurečky

Snažím se měnit věci kolem sebe k lepšímu. Svoji práci dělám vždy naplno a odpovědně. Říkám věci narovinu a neschovávám se za politickou korektnost. Moji oporou v životě je křesťanská víra. Díky ní vím, co je v životě důležité. Spokojené rodiny, bezpečný do-mov, svoboda, solidarita, tolerance, pra-covitost, poctivost, soucit, obětavost, odpo-vědnost za sebe, své blízké a své okolí. To je to, co v politice prosazuji a za co bojuji. To je svět, který je náš, kterému rozumíme a který bychom si neměli nechat vzít lidmi, kteří to vidí jinak.
odkaz Poslanecká sněmovnaodkaz Ministerstvo zemědělstvíodkaz KDU-ČSL